Garnki i naczynia kuchenne Philipiak – opinie, historia marki, zalety

Marka Philipiak ma swoją długoletnią historię i cieszy się dobrymi opiniami wśród zarówno użytkowników naczyń kuchennych, jak i znanych osobistości, które promują Philipiaka. Firma oferuje spora gamę produktów użytecznych w każdej kuchni. Być może natrafiliście na Philipiaka szukając zestawu garnków lub słyszeliście o marce od znajomych. Poznajmy bliżej Philipiaka – opinie na temat marki, które można znaleźć w Internecie, historię firmy, jej paletę produktów i ich cechy wyróżniające je na tle konkurencji.Kopiuj HTML Kopiuj tekst

Historia włoskiej marki

Wszystko zaczęło się w 1947 roku, kiedy włoska rodzina Garavagliów zaczęła trudnić się produkcją naczyń do kuchni. W 1967 roku powstała nowoczesna fabryka, gdzie zaczęto wyrabiać naczynia kuchenne ze stali szlachetnej i pracuje ona do dzisiaj. W ten sposób Philipiak połączył tradycję z nowymi trendami. Fabryka znajdująca się na przedmieściach Mediolanu dostarcza każde naczynie marki Philipiak do domów konsumentów na całym świecie. Historia międzynarodowej ekspansji Philipiaka zaczęła się w 2001 roku wraz ze współpracą rodziny Garavagliów z polskimi partnerami biznesowymi. Fulvio Garavaglio zaufał Polakom na tyle, że uczynił naszego rodaka współwłaścicielem firmy, a całej spółce nadał nową nazwę, która brzmi trochę po polsku, trochę po włosku, trochę po angielsku – Philipiak Milano. Dzięki temu marka może dotrzeć bez problemu do międzynarodowej klienteli.

Produkty do kuchni i jadalni

Jeśli mieliście okazję usłyszeć o Philipiaku, to zapewne w kontekście garnków produkcji tej firmy. Rzeczywiście zestawy garnków czy garnki sprzedawane pojedynczo stanowią lwią część oferty produktowej marki. Garnki są wykonane z nierdzewnej, kwasoodpornej stali szlachetnej o współczynniku 18/10, co oznacza, że chrom i nikiel są zmieszane w takiej właśnie proporcji. Taki rodzaj stali nie wchodzi w reakcję z pokarmami przygotowanymi w garnkach. Garnki wyróżniają się pokrywą ze skraplaczem pary, który ułatwia i czyni bardziej efektywnym proces parowania, skraplania pary i jej opadania na dno garnka. Dzięki temu więcej minerałów oraz substancji odżywczych zostaje w pożywieniu, a ponadto do gotowania wykorzystywana jest tylko woda zawarta już w produktach spożywczych. Garnki mają także akutermiczne dno, które pozwala im szybko oraz równomiernie się nagrzewa, są wyposażone w termometr i ergonomiczne uchwyty, które nie przyjmują ciepła.

W ofercie Philipiaka znajdują się patelnie, także wykonane ze stali szlachetnej, o akutermicznym i groszkowym dnie. Groszkowa konstrukcja podstawy naczynia umożliwia smażenie mięsa na tłuszczu z niego pochodzącym, dzięki czemu potrawa zawiera mniej kalorii i ma intensywny, naturalny smak niewymagający dodatkowego solenia. Patelnie także są produkowane z termoizolacyjnymi rączkami i termometrem. Ponadto Philipiak sprzedaje naczynia niestandardowe takie jak lasagnery (w trzech rozmiarach), gęsiarki (owalne, świetne do pieczenia nie tylko gęsi, ale też indyka czy przygotowania bigosu), woki (z grubym dnem, służą do smażenia, duszenia, grillowania i gotowania), szybkowary (z akutermicznym i indukcyjnym dnem), naczynia przeznaczone do gotowania makaronu, wyciskarki kuchenne oraz zestawy do fondue. Można też zaopatrzyć się w wielofunkcyjne urządzenie cookover, która pozwala na duszenie, pieczenie, gotowanie, smażenie, robienie dań na parze, a także wypiekanie chleba i ciasta w łatwy sposób.

Firma Philipiak wytwarza sztućce oraz zestawy noży stalowych i ceramicznych, a także produkuje porcelanę. Dostępne są trzy zestawy porcelany: linia Elegie, Moderno i Fiore. Każda z nich cechuje się innych designem i wzornictwem, jednak wszystkie stawiają na elegancję, minimalizm, prostotę w wydaniu tradycyjnym lub bardziej nowoczesnym. Można tez zaopatrzyć się płytę indukcyjną marki Philipiak.

Philipiak – opinie o produktach

Opinie o Philipiaku łatwo znaleźć na Facebooku (marka prowadzi swój oficjalny profil), na forach internetowych czy blogach związanych z kulinariami. Na co zwracają uwagę zwykli użytkownicy? Na funkcjonalność i wysoka jakość wykonania naczyń. Cenią sobie trwałość naczyń, sztućców czy urządzeń Philipiaka. Wiele osób zauważa, że można przygotować potrawy, które zachowają naturalny smak i wartości odżywcze. To szczególnie ważne dla tych, którzy prowadzą zdrowy tryb życia i zwracają baczną uwagę nie tylko na to, co jedzą, ale jak przygotowują swoje posiłki. Prawdopodobnie dobre opinie o Philipiaku i chęć ich szerzenia w sieci, ale też wśród znajomych, wynika z dużego przywiązania klientów do tej marki. Philipiak bardzo intensywnie angażuje się w kontakty z klientami – rocznie jego dystrybutorzy organizują ponad 10 tysięcy prezentacji produktów i spotkań. Ten bezpośredni kontakt przekłada się na lojalność klienteli.

Opinie opiniami, ale Philipiak może też pochwalić się kilkoma branżowymi nagrodami. Warto wspomnieć choćby o Gold Mercury Italian Award czy certyfikacie oryginalności przyznany przez Registro Nazionale dei Produttori Italiani.

Źródła:

l https://www.philipiakmilano.pl/

l http://magazynfakty.pl/philipiak-garnki-ktore-pokochaly-miliony-kobiet/

l https://kb.pl/porady/szybkowar-philipiak-inwestycja-ktora-sie-oplaca_wp16/

garnki, naczynia kuchenne

Uważasz się za chodzącą perfekcyjną niedoskonałość? My pomożemy Ci to zmienić! Zobacz, jak stać się perfekcyjną panią domu, idealną żoną, wspaniałą mamą i kobietą doskonałą w każdym calu! Poznaj nasz wyjątkowy portal dla kobiet, który stanowi praktyczny poradnik w kwestii zdrowia, mody i urody, jak również spraw związanych z domem, wychowaniem dzieci, organizacją ślubu czy szeroko rozumianymi uczuciami. Niech ten kobiecy portal stanie się dla Ciebie inspiracją w codziennym życiu i pozwoli Ci stać się Panią Perfekcyjną!