Jesteś przyszłą panną młodą? W ferworze przygotowań nie zapomnij o wyborze kwiatów na ślub

Po euforii związanej z zaręczynami przychodzi czas na planowanie ceremonii ślubnej oraz wesela. Przeważnie zajmuje to wiele długich miesięcy, a czasem nawet lat, bo najlepsze sale, zespoły i fotografowie mają często zapełnione terminy i nie da się tego obejść. Wiadomo, że na dobre warto poczekać. Podczas szukania sukni, garnituru, obrączek, zaproszeń, dekoracji, itd. łatwo o przeoczenie, dlatego nie zapominaj o kwiatach, które grają dużą rolę w całym przedsięwzięciu.

Jakie kwiaty warto wybrać na ślubne wiązanki?

Wybór bukietów ślubnych może stanowić nie lada wyzwanie. Oczywiście sprawa jest dość indywidualna, ponieważ w dużej mierze zależy od naszego gustu. Chodzi przecież o to, żeby kwiaty się nam podobały, ale nie powinno to być jedyne kryterium, którym się kierujemy. Ogromna ilość gatunków, odmian, kolorów oraz możliwych połączeń może przyprawiać o zawrót głowy. Przede wszystkim należy zastanowić się nad kolorystyką. Wiele panien młodych decyduje się na bukiety (lub chociaż ich elementy) w barwach odpowiadających dodatkom, np. butom, paznokciom, itd. Nie jest to żadna konieczność, ponieważ z powodzeniem można również postawić na kontrasty lub stworzyć z wiązanki jedyny element kolorystyczny całej stylizacji – wszystko wedle życzenia i upodobań panny młodej. Kolejna rzecz, której absolutnie nie należy pomijać to dominujący gatunek kwiatów. Rzadko zdarza się, żeby bukiety były zrobione, np. wyłącznie z róż, najczęściej dodaje się jeszcze wiele innych elementów, które również muszą się nam podobać, a przede wszystkim powinny dobrze współgrać ze sobą. Chociaż wybór gatunku jest uzależniony w głównej mierze od osobistych preferencji, to jednak warto pomyśleć o wybraniu kwiatów, na które aktualnie jest sezon. Dlaczego? Właśnie wtedy są najpiększniejsze, ogólnodostępne i zdecydowanie tańsze. Co polecają specjaliści? Floryści dzielą kwiaty na pory roku, w zależności od miesiąca, w jakim odbywa się ślub, i tak:
  • marzec, kwiecień, maj (wiosna) – konwalia, bez, szafirek, tulipan, narcyz, jaskier, anemon, frezja, alstroemeria,
  • czerwiec, lipiec, sierpień (lato) – piwonia, dalia, gladiola, eustoma, kalla, hortensja, róża, gardenia, gipsówka, ostróżka, słonecznik, lawenda, alstroemeria,
  • wrzesień, październik, listopad (jesień) – dendradema, jarzębina, dalia, hortensja, alstroemeria, róża, wrzosiec, goździk,
  • grudzień, styczeń, luty (zima) – hiacynt, amarylis, ciemiernik, tulipan, poinsencja.

Nie zapomnij o kompozycjach kwiatowych, które uzupełniają wystrój kościoła oraz sali weselnej

Nie tylko bukiety kwiatowe dla panny młodej i druhny są ważnym elementem. Wybierając różnego rodzaju dodatki i akcesoria, trzeba pamiętać o tym, że świeże, cięte kwiaty stanowią przepiękną dekorację zarówno kościoła, jak i sali weselnej, w której odbywa się zabawa. Bukiety na stołach, drobne ozdoby przy krzesłach czy ławkach – wszystko to może stworzyć niepowtarzalny klimat. Takie kompozycje nie muszą być wykonane z identycznych kwiatów, jak wiązanki, nie muszą również mieć takiej samej barwy – zależy to od naszej indywidualnej koncepcji. Wyraźne, intensywne kolory dodadzą charakteru, a delikatne, jasne, wręcz pastelowe podkreślą wzniosłość i zamiłowanie do tradycji. Dobrze dobrane kwiaty mogą zdziałać cuda, przełamywać schematy, odświeżać wnętrza, stanowić element ekstrawagancji – warto o tym pamiętać.

bukiety kwiatowe, bukiety ślubne, kompozycje kwiatowe, kwiaty, kwiaty na ślub, wiązanki ślubne

Dodaj komentarz

Uważasz się za chodzącą perfekcyjną niedoskonałość? My pomożemy Ci to zmienić! Zobacz, jak stać się perfekcyjną panią domu, idealną żoną, wspaniałą mamą i kobietą doskonałą w każdym calu! Poznaj nasz wyjątkowy portal dla kobiet, który stanowi praktyczny poradnik w kwestii zdrowia, mody i urody, jak również spraw związanych z domem, wychowaniem dzieci, organizacją ślubu czy szeroko rozumianymi uczuciami. Niech ten kobiecy portal stanie się dla Ciebie inspiracją w codziennym życiu i pozwoli Ci stać się Panią Perfekcyjną!