Woman receiving podiatry treatment in a Day Spa

Nasze stopy każdego dnia są narażone na działanie wielu szkodliwych czynników – niedopasowane obuwie, skarpetki ze sztucznych materiałów, długotrwałe zapocenie czy przesuszenie. Często na skutek zaniedbań odnośnie pielęgnacji stóp, pojawić może się problem wrastającego paznokcia u stóp.

Jak rozpoznać wrastający paznokieć?

Problem występowania wrastających paznokci u stóp można rozpoznać po bólu, jaki pojawia się podczas chodzenia. Początkowo jest on niewielki, jednak z czasem nasila się, a miejsce bólu jest obrzęknięte i zaczerwienione. W niektórych wypadkach dojść może do wystąpienia krwawienia oraz stanu zapalnego. Najczęstszą przyczyną wrastania paznokci jest nieprawidłowy sposób obcinania paznokci oraz noszenie obuwia o wąskich czubkach.

Jak leczy się wrastające paznokcie?

W przypadku pojawienia się problemu wrastających paznokci warto wybrać się do podologa, który oceni problem oraz zaproponuje właściwą metodę leczenia. Jednym ze sposobów jest plastyka wałów okołopaznokciowych wrocław. Podczas tego zabiegu usuwa się bezpośrednią przyczynę, czyli przerost bocznego fałdu skóry, zwanego wałem okołopaznokciowym. Jest to zabieg chirurgiczny, po którym trwa dwutygodniowa rekonwalescencja. Podczas tego zabiegu płytka paznokcia nie jest uszkadzana. Tkanka miękka szybko się regeneruje, a problem przestaje nam dokuczać.

Klamry i kostka Arkady

Inne metody leczenia wrastających paznokci to zastosowanie specjalnych klamer, dopasowanych indywidualnie do pacjenta, a także leczenie kostką Arkady. Wybór najlepszej metody leczenia wrastającego paznokcia jest poprzedzony konsultacją oraz badaniem podologicznym, dlatego podolog zaproponuje nam najlepsze dla nas rozwiązanie, które skutecznie rozwiąże problem wrastania paznokci. Wrastających paznokci nie należy ignorować, ponieważ problem będzie się nasilał. Po przeprowadzonym leczeniu warto poprosić podologa o wskazówki odnośnie prawidłowej pielęgnacji stóp, aby zapobiec nawrotowi dolegliwości.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ