Organizacja ślubu i wesela to prawdziwe wyzwanie, a przecież każda panna młoda chce, żeby ten dzień był wyjątkowy. O czym nie wolno zapomnieć?

Ślub i wesele to bardzo ważne przeżycia dla każdej panny młodej. Nierozerwalnie wiążą się zarówno ze szczęściem i oczekiwaniem, jak i stresem oraz logistycznym przygotowaniem. Wszystko musi być idealne i dopięte na ostatni guzik, a przynajmniej takie są oczekiwania. Jak zorganizować wesele i ślub, aby nie zwariować i nie martwić się, czy pamiętaliśmy o wszystkim? Przede wszystkim należy się zrelaksować i rozpocząć przygotowania z odpowiednim wyprzedzeniem.

Organizacja ślubu to nie to samo, co organizacja wesela

Kiedy myślimy o ślubie, przeważnie przed oczami staje nam biała suknia, sala pełna gości, tort i zabawa do białego rana, ale to przecież nie do końca prawda. Zabawa weselna jest kontynuacją ceremonii zaślubin, która ma miejsce w urzędzie lub (częściej) kościele. Planowanie uroczystości rozpoczyna się już na etapie wybrania odpowiedniej daty i świątyni. Następnie należy omówić z księdzem przebieg całej mszy, moment składania przysięgi (czytanie, recytowanie z pamięci, powtarzanie), oprawę muzyczną i dekoracje. Lepiej nie zostawiać tych szczegółów na ostatnią chwilę lub zawierzać ich przypadkowi, ponieważ potem może się okazać, że odśpiewana pieśń nie do końca się nam podoba, a w czasie przysięgi zupełnie się pogubiliśmy.

Planowanie wesela nie musi spędzać snu z powiek

Nie trzeba mówić o takich oczywistościach, jak suknia ślubna, garnitur i obrączki, ponieważ naprawdę trudno o nich zapomnieć, jednak tutaj również obowiązuje zasada, która mówi o tym, aby nie zwlekać zbyt długo. Szukanie, dopasowywanie, grawerowanie… wszystko zajmuje trochę czasu. Kiedy wybierzemy lokal, należy pomyśleć o menu, alkoholach, sposobie obsługi gości, itd. Dekoracje weselne również są bardzo ważne, ponieważ decydują o końcowym wyglądzie sali. Do tego dochodzi usadzenie gości, wizytówki (lub ich brak), itd. Skoro jesteśmy przy gościach – nie wolno zapominać o zaproszeniach ślubnych, które muszą być rozesłane ze sporym wyprzedzeniem, poza tym, istotny jest ich wygląd, trzeba obejrzeć naprawdę wiele wzorów, żeby się na jakiś zdecydować. Zespół czy DJ, fotograf i kamerzysta, drużbowie, bukiety kwiatów, tort, transport, wizażysta, fryzjer – o tym trzeba myśleć na długo przed planowaną ceremonią, aby potem nie zostać na przysłowiowym lodzie. Dlaczego? Wiodące firmy często mają zajęte terminy, nawet na kilkanaście miesięcy do przodu, więc trzeba brać to pod uwagę. W kwestii fryzury i makijażu jest jeszcze jeden haczyk – trzeba koniecznie umówić się na wykonanie próby, żeby w dniu wesela nie okazało się, że panna młoda jest kompletnie niezadowolona i się sobie nie podoba, bo wtedy nie ma już czasu na jakiekolwiek zmiany. Świadkowie powinni być naszymi przyjaciółmi, a przynajmniej kimś kogo dobrze znamy i komu ufamy, to od nich wiele zależy. Trzeba omówić kluczowe kwestie. Podobnie jest z zespołem, należy wyraźnie powiedzieć jakiego rodzaju muzyki oczekujemy i jakich zabaw absolutnie nie chcemy. Właściwie można bardzo długo omawiać każdy punkt i dopisać jeszcze wiele nowych, ale nie w tym rzecz. Dobrze dać sobie na wszystko trochę czasu, przemyśleć różne możliwości i wybrać najlepsze rozwiązania. Istnieje też jeden prosty sposób na ułatwienie sobie życia – konsultant ślubny, może warto się nad tym zastanowić?

dekoracje weselne, konsultant ślubny, organizacja ślubu, organizacja wesela, planowanie wesela, ślub, wesele, zaproszenia ślubne

Dodaj komentarz

Uważasz się za chodzącą perfekcyjną niedoskonałość? My pomożemy Ci to zmienić! Zobacz, jak stać się perfekcyjną panią domu, idealną żoną, wspaniałą mamą i kobietą doskonałą w każdym calu! Poznaj nasz wyjątkowy portal dla kobiet, który stanowi praktyczny poradnik w kwestii zdrowia, mody i urody, jak również spraw związanych z domem, wychowaniem dzieci, organizacją ślubu czy szeroko rozumianymi uczuciami. Niech ten kobiecy portal stanie się dla Ciebie inspiracją w codziennym życiu i pozwoli Ci stać się Panią Perfekcyjną!