Poznaj skuteczne metody leczenia trądziku różowatego

Problemy z cerą dotyczą bardzo dużej ilości osób i pojawiają się nie tylko w czasie dojrzewanie, lecz także w dorosłym życiu. Wiadomo, że każdy chce wyglądać jak najlepiej i dobrze czuć się we własnym ciele. Kobiety mogą zamaskować pewne niedoskonałości przy pomocy dobrego makijażu, jednak nie wszystkie dolegliwości da się ukryć w ten sposób. Szczególnie problematyczny jest trądzik zarówno różowaty, jak i hormonalny. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna dysponuje skutecznymi metodami leczenia.

Kilka słów o trądziku różowatym

Trądzik różowaty to przewlekła, zapalna choroba skóry. U osób dotkniętym tym schorzeniem  na środkowej części twarzy (czoło, nos, broda, policzki) występuje rumień, grudki oraz krosty. Choroba dotyka osoby po trzydziestym roku życia, a najczęściej czterdziesto- i pięćdziesięciolatków. Przy trądziku różowatym bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja cery. Przede wszystkim nie należy używać kosmetyków zawierających alkohol oraz wystawiać skóry na działanie promieniowania słonecznego (konieczny jest krem z filtrem SPF 50). Do zaostrzenia objawów dochodzi przez m.in. nadmierny stres, gorące kąpiele, przebywanie w saunie, wysiłek fizyczny, chlorowaną wodę, spożywanie ostrych przypraw i gorących dań. Leczenie trądziku zależy od kilku czynników, np. wieku pacjenta, stanu skóry, objawów oraz terapii, jakie były stosowane wcześniej (jeśli w ogóle były). Najczęściej stosuje się kilka metod, które w połączeniu przynoszą najlepsze rezultaty.

ThermaVein

Specjaliści z Kliniki BeautySkin rekomendują zabieg zamykania naczyń krwionośnych, wykonywany przy użyciu urządzenia o nazwie ThermaVein. Zaawansowana technologia pozwala na wykonywanie zabiegu na wszystkich rodzajach skóry, nawet tej bardzo wrażliwej, jest to metoda całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna. ThermaVein ma szereg zalet, do których należą: brak ryzyka nawrotów popękanych naczynek, ograniczone ryzyko powstawania oparzeń oraz blizn, efekty widoczne bezpośrednio po wykonaniu zabiegu. Zabieg z użyciem ThermaVein trwa zazwyczaj około 15 minut i polega na wprowadzaniu bardzo cienkiej igły, która dostarcza energię bezpośrednio do docelowego miejsca, efektem czego jest natychmiastowe zamknięcie naczynek i ich zniknięcie z powierzchni skóry.

Platforma laserowa Harmony XL Dye-VL

To kolejna metoda zamykania naczyń krwionośnych i likwidacji rumienia polecana przez klinikę Beauty Skin. Jej dodatkowym atutem jest działanie odmładzające, wygładzające oraz redukcja przebarwień. Zabieg polega na nakierowaniu lasera na wybrane obszary skóry i trwa od 20 minut do godziny. Towarzyszy mu odczucie ciepła, które jest niwelowane przez chłodzącą głowicę. Dostarczany impuls jest bardzo krótki, ale silny, a dzięki temu niezwykle skuteczny. Po wykonaniu zabiegu przez 4 tygodnie nie wolno się opalać, a także korzystać z sauny, basenu i siłowni. Przeciwwskazania to m.in.:
 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • opalenizna,
 • nowotwory,
 • epilepsja,
 • stany zapalne skóry,
 • bliznowce oraz skłonność do ich powstawania,
 • niewydolność nerek,
 • cukrzyca,
 • ciąża,
 • karmienie piersią.
Należy pamiętać, że o tym, jak leczyć trądzik może zdecydować tylko specjalista, dlatego warto jak najszybciej udać się na konsultację, ponieważ im wcześniej zacznie się terapię, tym szybciej będzie można cieszyć się jej efektami.

cera trądzikowa, trądzik, trądzik różowaty

Dodaj komentarz

Uważasz się za chodzącą perfekcyjną niedoskonałość? My pomożemy Ci to zmienić! Zobacz, jak stać się perfekcyjną panią domu, idealną żoną, wspaniałą mamą i kobietą doskonałą w każdym calu! Poznaj nasz wyjątkowy portal dla kobiet, który stanowi praktyczny poradnik w kwestii zdrowia, mody i urody, jak również spraw związanych z domem, wychowaniem dzieci, organizacją ślubu czy szeroko rozumianymi uczuciami. Niech ten kobiecy portal stanie się dla Ciebie inspiracją w codziennym życiu i pozwoli Ci stać się Panią Perfekcyjną!