PQ-Age – pożegnanie z trądzikiem

Twarz jest wizytówką każdego człowieka – to ona pokazuje emocje, które nosimy w sobie. Rozmawiając z drugą osobą, nasz wzrok skupia się na twarzy naszego rozmówcy. Twarzy nie da się ukryć i chyba nikt nie chciałby tego robić. Niestety czasami nasza cera nie wygląda tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Przyczyną jest trądzik, z którym boryka się zarówno wiele kobiet, jak i mężczyzn. Ponadto ten problem dotyka nie tylko młodzież, lecz także osoby dojrzałe. Jak sobie z nim radzić?

Trądzik młodzieńczy

Najbardziej popularnym rodzajem trądziku jest ten młodzieńczy, który występuje w okresie dojrzewania. Odpowiedzialnością za ten typ choroby skóry obarczone są hormony. Podczas nadmiernej stymulacji androgenowej dochodzi do tzw. łojotoku, czyli nadmiernego pobudzenia gruczołów łojowych. Skutkiem tego procesu jest pojawienie się na skórze grudek i zaskórników. Nagromadzenie tych nieestetycznych zmian skórnych powoduje niezadowalający wygląd i zdecydowanie obniża samoocenę, ponieważ ciężko ukryć tzw. pryszcze.

Skąd bierze się trądzik?

Nadmierna produkcja łoju i wzmożone rogowacenie komórek przewodu wyprowadzającego gruczoły łojowe prowadzi do nakładania się na siebie warstw naskórka. W konsekwencji blokuje to ujście kanału gruczołu łojowego i powstaje czop łojowy. W takim przypadku bakterie, które znajdują się na powierzchni skóry, namnażają się i powodują stan zapalny. Niestety w ok. 80% przypadków trądzik ma podłoże genetyczne i nie da się go uniknąć.

Trądzik różowaty

Kolejna odmiana trądziku to trądzik różowaty, który inaczej nazywamy dermatozą. W tym przypadku przyjmuje on postać przewlekłą i dotyczy osób dojrzałych. Ta odmiana choroby skóry skutkuje występowaniem grudek, krostek a także wykwitów rumieniowych. Dotyczy głownie kobiet i rozwija się na podłożu łojotokowym oraz przy zaburzeniach naczyniowych. Zmiany trądzikowe u kobiet dojrzałych występują najczęściej na tle hormonalnym. Może więc występować podczas:
  • ciąży,
  • menstruacji,
  • owulacji,
  • menopauzy.
Co więcej, ta odmiana nie musi dotyczyć tylko kobiet. Bardzo często dotyka także mężczyzn i przybiera nawet bardziej złośliwe i zaawansowane postacie niż te u pań.

Jak walczyć z trądzikiem?

Specjaliści polecają zabieg PQ-Age, który nazywany jest także “nową skórą”. Pozwala on w sposób bezbolesny pozbyć się zaskórników, które “ozdabiają” naszą twarz. PQ-Age dedykowany jest także osobom, którym po trądziku zostały blizny. Efekt jest natychmiastowy i pacjent może cieszyć się piękną, gładką skórą tuż po zabiegu. “Nowa skóra” to rewolucyjna metoda oparta na peelingu liftingującym, który pozwala na głęboką stymulację skóry, nie naruszając jednocześnie jej powierzchni. Sprawia to, że zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Jego nieinwazyjność jest dużą zaletą dla osób dobrze znających nieprzyjemności i ból związany z posiadaniem trądziku.

Kto może poddać się zabiegowi PQ-Age?

Lekarze specjaliści wyraźnie podkreślają, że zabieg jest zalecany osobom z takimi problemami skórnymi jak:
  • trądzik,
  • zaskórniki,
  • blizny potrądzikowe,
  • przebarwienia.
Zabieg skierowany jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Z powodzeniem mogą mu się poddać osoby młode. Ponadto PQ-Age można wykonać o każdej porze roku, gdyż nie powoduje on fotouczuleń. Specjaliści zapewniają, że nie zaobserwowano żadnych skutków ubocznych, dlatego z zabiegu mogą skorzystać nawet osoby o wrażliwej skórze. Jest to zatem sprawdzona i bezpieczna recepta na piękny wygląd skóry twarzy. Zabieg trwa około 20-30 minut i należy go powtórzyć od 4 do 5 razy w odstępach 10 dni.

cera trądzikowa, PQ-Age Nowa Skóra, trądzik, trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty

Dodaj komentarz

Uważasz się za chodzącą perfekcyjną niedoskonałość? My pomożemy Ci to zmienić! Zobacz, jak stać się perfekcyjną panią domu, idealną żoną, wspaniałą mamą i kobietą doskonałą w każdym calu! Poznaj nasz wyjątkowy portal dla kobiet, który stanowi praktyczny poradnik w kwestii zdrowia, mody i urody, jak również spraw związanych z domem, wychowaniem dzieci, organizacją ślubu czy szeroko rozumianymi uczuciami. Niech ten kobiecy portal stanie się dla Ciebie inspiracją w codziennym życiu i pozwoli Ci stać się Panią Perfekcyjną!