Czy singielki mają gorzej?

Sama to nie to samo co samotna. Postrzeganie kobiet, które wybrały życie w pojedynkę nadal nie napawa optymizmem. Singielki najczęściej są utożsamiane z feministkami i to na dodatek takimi, które nienawidzą mężczyzn. A prawda przecież jest zupełnie inna. To, że kobieta zdecydowała się żyć sama nie oznacza, że zieje nienawiścią do płci przeciwnej. Nie oznacza to również, że żyje tylko pracą, a wieczory spędza z kieliszkiem wina i kotami. To są stereotypy, bardzo krzywdzące wszystkie kobiety, które nie czują potrzeby zakładania rodziny czy zwykłego związku. Kobieta, które jest sama, nie jest samotna. Ma przecież mnóstwo znajomych, którzy zajmują jej wolny czas. Singielka nie jest przecież kobieta, która żyje w celibacie. Jest za to świadomą kobietą, która wie, czego chce od życia.

Miłość inna niż wszystkie

Nigdzie nie jest powiedziane, że każda kobieta powinna wyjść za mąż i urodzić dzieci. Tego wymaga kultura, która jest tworem ludzi. Jednak każdy ma prawo żyć po swojemu. Są kobiety, które czują bardzo silny instynkt macierzyński i nie wyobrażają sobie siebie bez dzieci i męża u boku. Są też takie kobiety, które nigdy tego instynktu nie czuły i nie poczują. Mają do tego prawo i nikt nie może narzucić im, by czuły się inaczej. Wtedy, by wypełnić to miejsce, które zajmują dzieci i mąż, kobiety mogą całkowicie poświęcić się pracy. Takiej, w której odnoszą sukcesy i czują się ważne. Jeśli nie praca, to może to być pasja. Realizowanie się w pojedynkę często bywa łatwiejsze niż we dwójkę. Nie musimy godzić się na kompromisy, lecz jesteśmy władczyniami własnego czasu i losu. We współczesnym świecie singielka ma tyle możliwości, że nawet nie zdąży poczuć się samotna. Dobrze by było, gdyby jeszcze społeczeństwo przestało ją piętnować.

Kobieta bez mężczyzny singielka

Swojego miejsca w społeczeństwie szukają również kobiety, które same wychowują dzieci. Nie wiemy jaka jest ich historia, dlatego powinniśmy wstrzymać się z negatywnymi opiniami. Jeśli matki zdecydowały, że nie chcą ponownie wiązać się z mężczyzną, wszyscy wokół powinni to uszanować. Zmuszanie kogoś do czegokolwiek zwykle przynosi odwrotny skutek, szczególnie, jeśli dotyczy to życia prywatnego. Dla niektórych kobiet dziecko jest całym światem i nie czują w sobie potrzeby, by dzielić swoje życie z mężczyzną. Jeśli nikomu przez to nie dzieje się krzywda, nie można za taką decyzję piętnować kobiety.

Singielka na chwilę

Jeśli zapytamy nasze babcie, jak w czasach ich młodości były postrzegane kobiety w wieku dwudziestu trzech czy pięciu lat bez mężów, to od razu odpowiedzą, że jako stare panny. Dzisiaj ten próg starej panny znacznie się przesunął. Kobiety najpierw chcą się edukować, osiągnąć sukces w pracy, a dopiero później myślą o zakładaniu rodziny. To, że obecnie kobieta jest sama, nie oznacza, że będzie sama przez całe życie, jeśli oczywiście tego nie chce. Miłość życia można poznać w każdym wieku, dlatego nie powinno się naciskać na córkę czy siostrę, by sobie kogoś znalazła. A to przecież nie jest takie łatwe. Dlatego często lepiej poczekać, niż podjąć złą decyzję, która będzie miała swoje przykre konsekwencje w przyszłości.

Społeczna niesprawiedliwość

Singielki często skarżą się, że są inaczej postrzegane przez otoczenie niż mężczyźni. Niestety przyjdzie im jeszcze długo czekać, nim to się zmieni. Prawdą jednak jest, że mężczyzna, który świadomie wybrał życie w pojedynkę jest bardziej akceptowany niż singielka. Na kobietach ciąży jakiś obowiązek wyjścia za mąż i prowadzenia domu. A przecież nikt nie ma prawa decydować o tym, jak ma wyglądać nasze życie. Jeśli chcemy żyć same, to to róbmy i nie oglądajmy się na innych. Mamy tylko jedno życie i trzeba z niego korzystać. Powinny o tym pamiętać wszystkie singielki i nie uginać się pod presją otoczenia.

kobiety, singielka, singielki, sposób na życie, życie singielki, życie w pojedynkę

Dodaj komentarz

Uważasz się za chodzącą perfekcyjną niedoskonałość? My pomożemy Ci to zmienić! Zobacz, jak stać się perfekcyjną panią domu, idealną żoną, wspaniałą mamą i kobietą doskonałą w każdym calu! Poznaj nasz wyjątkowy portal dla kobiet, który stanowi praktyczny poradnik w kwestii zdrowia, mody i urody, jak również spraw związanych z domem, wychowaniem dzieci, organizacją ślubu czy szeroko rozumianymi uczuciami. Niech ten kobiecy portal stanie się dla Ciebie inspiracją w codziennym życiu i pozwoli Ci stać się Panią Perfekcyjną!