Ślub za granicą, jak zorganizować by był udany?

Ceremonia ślubna w otoczeniu  piaszczystych plaż Bali a może romantyczne wesele w starych winnicach Sycylii? W dzisiejszych czasach ślub za granicą nie jest już tylko fanaberią najbogatszych. Coraz więcej Par Młodych decyduje się na połączenie ceremonii weselnej z miesiącem miodowym na malowniczej wyspie. Jakich formalności należy dopełnić? Ślub poza granicami naszego kraju odbywa się w konsulacie lub ambasadzie Polski, jednak tylko wtedy gdy oboje nowożeńców ma obywatelstwo polskie. Świadkowie mogą pochodzić z zagranicy, jednak muszą znać język polski, w innym wypadku niezbędny będzie tłumacz. Jeśli decydujemy się na ślub konsularny, wcześniej należy skontaktować się z konsulatem w danym kraju i zapytać o możliwość zawarcia tam związku małżeńskiego. Po otrzymaniu zgody, za pomocą poczty kurierskiej należy dostarczyć odpowiednie dokumenty:
 • ksero ważnych dowodów osobistych i paszportów
 • odpisy aktów urodzenia
 • zaświadczenie o braku prawnych przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa
 • jeśli ma to być kolejne małżeństwo, również dowód unieważnienia poprzedniego związku
Tego typu ceremonie zależy zapowiedzieć w konsulacie nie później niż 30 dni przed planowaną ceremonią. Istnieje również opcja zawarcia związku małżeńskiego przed zagranicznym urzędnikiem stanu cywilnego. W tej sytuacji wcześniej jakie wymagania ma wybrany przez nas Urząd Stanu Cywilnego. Trzeba jednak pamiętać, aby zabrać ze sobą:
 • pełne akty urodzenia
 • ważne paszporty
 • tłumaczenia przysięgłe dokumentów
 • zaświadczenie o braku prawnych przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa
 • dowód unieważnienia poprzedniego małżeństwa
Ślub za granicą, ale rejestracja w Polsce. Trzeba pamiętać by po wzięciu ślubu za granicą, po powrocie zarejestrować go w Polsce. Inaczej może się okazać, że zawarty związek małżeński jest nieważny. Aby zarejestrować małżeństwo, należy złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego oryginał dokumentu potwierdzającego zawarcie małżeństwa oraz jego tłumaczenie wykonane przez tłumacza przysięgłego. Dokąd najczęściej wyjeżdżają Polacy? Wśród Polskich nowożeńców królują głównie greckie wyspy, a także Europejskie państwa takie jak Włochy czy Hiszpania. Postanowiliśmy przyjrzeć się kilku najpopularniejszym:
 1. Santorini Grecja wyspa najbardziej oblegana przez zagranicznych nowożeńców, malownicze miejsce, które urzekło wielu Polaków. Na wolny termin ceremonii można tu czekać nawet kilka lat.
 2. Zakynthos Piękne widoki, cudowne wody Morza Jońskiego i upojny klimat. To wszystko sprawia, że, aby wziąć ślub na tej wyspie, termin trzeba rezerwować przynajmniej rok wcześniej.
 3. Kreta Popularna wśród turystów wyspa ta jest znacznie większa od swoich poprzedniczek, dlatego prawdopodobieństwo upolowania wymarzonego terminu również jest znacznie większe.
 4. Kefalonia Jedna z mniej obleganych wysepek, słynie z niesamowitych winnic i pięknych widoków.
 5. Bali Piękna, wiecznie zielona, to wyspa bogów, pełna świątyń, wydaje się, że została stworzona właśnie po to, by zawierać tam związki małżeńskie.
 6. Sycylia Miejsce uniwersalne, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, możliwości jest wiele: ślub na plaży, wesele w starej winnicy czy miesiąc miodowy w klimatycznym miasteczku.
 7. Toskania Uważana jest za jedno z najbardziej przyjaznych dla Polaków miejsc. Można tu zawrzeć ślub cywilny oraz kościelny.
 8. Malta Wyspa 365 kościołów, co roku tysiące Młodych Par wypowiadają sakramentalne “tak” w niesamowitej atmosferze.
Dominikana Wszystkie wyspy karaibskie cieszą się dużą popularnością, jednak Dominikana wiedzie wśród nich prym. Piękne widoki, ciepła woda i wiele atrakcji.

ceremonia ślubna, grecka wyspa, morze jońskie, ślub za granicą, Urząd Stanu Cywilnego, wyspy karaibskie

Dodaj komentarz

Uważasz się za chodzącą perfekcyjną niedoskonałość? My pomożemy Ci to zmienić! Zobacz, jak stać się perfekcyjną panią domu, idealną żoną, wspaniałą mamą i kobietą doskonałą w każdym calu! Poznaj nasz wyjątkowy portal dla kobiet, który stanowi praktyczny poradnik w kwestii zdrowia, mody i urody, jak również spraw związanych z domem, wychowaniem dzieci, organizacją ślubu czy szeroko rozumianymi uczuciami. Niech ten kobiecy portal stanie się dla Ciebie inspiracją w codziennym życiu i pozwoli Ci stać się Panią Perfekcyjną!