Jak urządzić pierwsze mieszkanie? cz. 2

Przed Wami druga część porad, jak urządzić mieszkanie.

Meble tylko pod ścianami

Obecnie obowiązkowym elementem wyposażenia salonu jest telewizor plazmowy na ścianie i duża sofa naprzeciwko. Taka aranżacja, poza efektem “sali kinowej” zabiera miejsce i sprawia, że środek pomieszczenia jest pusty. Jeśli rzadko korzystasz z telewizora i salon nie jest jednocześnie pomieszczeniem sypialnym, to warto przesunąć sofę na środek pokoju. Dzięki temu zyskasz dodatkową przestrzeń, gdzie możesz postawić np. stół z krzesłami.

Dopasuj oświetlenie do pokoju

Zastanawiając się nad oświetleniem, zwykle skupiamy się jedynie nad wyborem lamp, zapominając jak ważny jest rodzaj pomieszczenia i ustawienie źródła światła. Najczęściej w każdym pomieszczeniu poprzestajemy na lampie sufitowej i czasami na jednej bocznej, stojącej. Dobieranie tego samego oświetlenia do każdego pomieszczenia sprawi, że w mieszkaniu może być ciemno. Najlepszym oświetleniem do pokoju będzie lampa zawieszona bezpośrednio nad stołem i dająca miękkie, ciepłe światło. Do tego dodaj oświetlenie, np. półek z książkami czy podświetlenie rodzinnej galerii zdjęć na ścianie. W sypialni dobrze sprawdzą się lampki stołowe, ustawione po bokach łóżka. Przy wyborze oświetlenia kuchennego sprawdzą się lampki montowane pod szafkami – sprawdzają się one przy przygotowywaniu posiłków, bo nie zasłaniasz sobie źródła światła.

Okno to też ozdoba

Otwory okienne w każdym pomieszczeniu to element bardzo widoczny i niestety niedoceniany. Wciąż często stawiamy na klasyczne, marszczone firany, które nie pasują jednak do nowoczesnych salonów. Pamiętaj, aby zasłony lub firanki dobierać do stylu w pokoju i do rodzaju okien – w nowoczesnym salonie lepiej sprawdzą się drewniane żaluzje niż koronkowe firanki. Jeśli Twoje okna wychodzą na południe, zainwestuj w ciężkie zasłony, które ochronią Cię latem przed ostrym słońcem. Do kolorowych zasłon dobierz proste firanki, które ich nie przytłoczą. Pamiętaj, żeby nie przesadzać z ozdabianiem – tkaniny okienne nie mogą być ważniejsze od widoku za oknem!

Baw się dodatkami

Dekoracyjne drobiazgi dodają charakteru nawet najbardziej niepozornym meblom. Z drugiej strony, ważny jest też aspekt praktyczny, więc zamiast wybierać rzeźby lub figury zbierające kurz, wybierz rośliny doniczkowe, które nie tylko stanowią ozdobę mieszkania, ale także oczyszczają powietrze w domu. Nie zapomnij  o obrazach, grafikach ściennych i plakatach, dobrym pomysłem jest też umieszczenie zdjęć rodzinnych w ramkach i zawieszenie ich na ścianie.

Dom, do którego chce się wracać

Urządzanie mieszkania, zwłaszcza jeśli przeglądasz katalogi meblowe i wnętrzarskie konta na Instagramie, może przyprawić o zawroty głowy. Często  warunki lokalowe nie pozwalają na śmiałe propozycje prezentowane przez redaktorów portali o designie. Pamiętaj jednak, że trendy się zmieniają, natomiast najważniejszym aspektem urządzania mieszkania jest to, aby wszyscy domownicy czuli się w nim komfortowo. W takim razie udanej pracy!

dom, jak urządzić mieszkanie, mieszkanie

Dodaj komentarz

Uważasz się za chodzącą perfekcyjną niedoskonałość? My pomożemy Ci to zmienić! Zobacz, jak stać się perfekcyjną panią domu, idealną żoną, wspaniałą mamą i kobietą doskonałą w każdym calu! Poznaj nasz wyjątkowy portal dla kobiet, który stanowi praktyczny poradnik w kwestii zdrowia, mody i urody, jak również spraw związanych z domem, wychowaniem dzieci, organizacją ślubu czy szeroko rozumianymi uczuciami. Niech ten kobiecy portal stanie się dla Ciebie inspiracją w codziennym życiu i pozwoli Ci stać się Panią Perfekcyjną!