Jak wybrać torebkę idealną?

Każda kobieta wie, jak ważne jest, by mieć odpowiednio dobraną torebkę. Często jednak podczas zakupów ulegamy modzie czy też kupujemy to, co się nam podoba, a potem okazuje się, że brakuje nam torebki na różne okazje. Warto się więc zastanowić, czym się kierować, planując zakupy i jaka torebka będzie najlepszym wyborem dla nas. Oto krótki poradnik, jak wybrać torebkę idealną.

Torebka idealna

Torebka damska pełni wiele funkcji. Jest atrybutem kobiecości, o którym krążą legendy. Stanowi również dopełnienie stroju i kropkę nad i w stylizacji. Jednak przede wszystkim jest to dodatek, który służy przechowywaniu rzeczy osobistych, powinna zatem być wygodna i jednocześnie pasować do osobowości posiadaczki. Pozornie niemożliwe do pogodzenia? Przyjrzyjmy się zatem temu, jakie cechy powinna spełniać funkcjonalna torebka.
  • powinna pasować do stroju i do okazji.
Nie chodzi tu o to, by kolorem korespondowała ze wszystkimi elementami i dodatkami do misternie układanej stylizacji. Najważniejsze jest, by stylem pasowała do stroju oraz okoliczności. Dla przykładu: do formalnego, klasycznego ubioru będzie doskonale wyglądać torebka o podobnie eleganckim wyglądzie. Do codziennego stroju najlepiej będzie się nadawać torebka codzienna, lekka, bawełniania lub z innego materiału, jednak niemająca formalnego charakteru. Pierwszym pytaniem, jakie należy sobie zadać, zastanawiając się, jaka torebka będzie odpowiednia, jest: jaki styl ubierania preferuję oraz na jaką okazję owa torebka ma się sprawdzić? Co innego bowiem wybierzesz do pracy, gdzie obowiązuje dress code, a co innego na wyjście ze znajomymi, gdzie chcesz czuć się swobodnie. Zasada jest prosta: im późniejsza pora, tym mniejsza torebka.
  • powinna pasować do wzrostu właścicielki
Tu sytuacja wygląda następująco: im pani niższa i drobniejsza, tym torebka mniejsza i delikatniejsza. Zbyt wiele ozdób lub zbyt duży rozmiar torebki zbyt przytłoczy niewysoką kobietę. Panie wysokie natomiast mogą z powodzeniem nosić większe torby i mają ogólnie większe polem manewru  w kwestii rozmiaru, jednak z drugiej strony wysoka kobieta z bardzo małą torebką także nie będzie się prezentować korzystnie.
  • powinna kolorystycznie pasować do reszty stroju
W dawniejszych czasach torebka zazwyczaj komponowała się z kapeluszem czy butami pod względem koloru, jednak obecnie nie zwraca się na to uwagi. Najbardziej uniwersalne torebki to czarne oraz w kolorze skóry, które pasują właściwie do wszystkiego. Jednak bardziej kolorowe i wzorzyste torby mogą z powodzeniem dodać stylizacji stylu i oryginalności, pod warunkiem jednak, że zostaną ze smakiem wkomponowane w strój.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując torebkę?

Zwizualizowanie sobie, jak powinna wyglądać ta idealna torebka, to nie wszystko. Warto pamiętać o kilku ważnych kwestii podczas zakupów – pozwoli to uniknąć rozczarowań i zakupić torebkę wysokiej jakości, która będzie służyć przez długi czas.
  • jakość szwów. Oglądając torebkę, sprawdź, czy wszystkie szwy zostały wykonane dokładnie, czy nie ma żadnej przerwy w szyciu oraz sprawdź grubość nitki. Od tego zależy, czy całość w najbliższym czasie nie zacznie się pruć.
  • sprawdź, czy uchwyty bądź paski w torebce są solidnie wykonane oraz w jaki sposób są przymocowane do całości. elementy te powinny być najmocniejsze.
  • przetestuj zamknięcie torebki. Sprawdź, czy jest szczelne i czy się nie zacina w żadnym miejscu
  • zrób próbę koloru i potrzyj torebkę chusteczką. Sprawdź, czy kolor nie odchodzi i nie zabarwia chusteczki.
Biorąc pod uwagę powyższe porady, zakup torebki nie powinien już sprawiać trudności, a raz wybrana, będzie służyć przez długi czas. Warto jednak wiedzieć, że dla największego komfortu najlepiej mieć co najmniej trzy torebki: pakowną do noszenia na co dzień, wizytową oraz elegancką, biznesową.

dodatki, jaka torebka, moda, torebka, torebka damska

Dodaj komentarz

Uważasz się za chodzącą perfekcyjną niedoskonałość? My pomożemy Ci to zmienić! Zobacz, jak stać się perfekcyjną panią domu, idealną żoną, wspaniałą mamą i kobietą doskonałą w każdym calu! Poznaj nasz wyjątkowy portal dla kobiet, który stanowi praktyczny poradnik w kwestii zdrowia, mody i urody, jak również spraw związanych z domem, wychowaniem dzieci, organizacją ślubu czy szeroko rozumianymi uczuciami. Niech ten kobiecy portal stanie się dla Ciebie inspiracją w codziennym życiu i pozwoli Ci stać się Panią Perfekcyjną!