Wymarzone dziewięć miesięcy

Ciąża to dla wielu kobiet długo oczekiwany okres. Jednak bez względu na to, czy była zaskoczeniem czy nie, trzeba przygotować się na zmiany, jakie zachodzą w sylwetce i naszej głowie. Nie zawsze są to same pozytywne zmiany. Huśtawka nastrojów, dodatkowe kilogramy – kobiety przez to tracą poczucie własnej atrakcyjności, a przecież jest to wyjątkowy okres. Przy trosce o maleństwo nie powinnyśmy zapominać o sobie. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, nawet to jeszcze nienarodzone.

Dary matki natury

Gdy miną mdłości, zawroty i bóle głowy, każda z nas zacznie dostrzegać pozytywne zmiany w ciele. Paznokcie są mocniejsze i bardziej się błyszczą, to samo dzieje się z włosami, a cera zaczęła jakby promienieć. To są wszystkie piękne objawy bycia w stanie błogosławionym. Każda kobieta inaczej reaguje na rosnące w brzuchu dziecko, u niektórych przyszłych mam brzuszek zaczyna być widoczny w późnych miesiącach. To sprawia, że nie muszą martwić się o swój rozmiar, lecz mogą cieszyć ze wszystkich zachodzących zmian.

Nie popadajmy w rozpacz 9miesiecyperfekcyjnaty

Mimo wszystkich uciążliwych objawów, jakie towarzyszą ciąży, trzeba pamiętać, że nie jest to choroba. Wszystkie objawy są naturalne i świadczą o tym, że nasze ciało przygotowuje się na nadejście nowego członka rodziny. Jednak warto porozmawiać z najbliższymi, szczególnie z partnerem, by był bardziej dla nas wyrozumiały. Często nie mamy wpływu na nasze nastroje, są jednak sztuczki, by temu zaradzić. Pierwsza z nich to zadbanie o siebie, sprawianie sobie małych przyjemności, które potrafią poprawić humor.

Wizyta u specjalistów

Dobrym sposobem na poprawienie sobie humoru jest wizyta u kosmetyczki. Pamiętajmy jednak, by na początku poinformować ją o naszym stanie. Kosmetyczka nie może przeprowadzić zabiegu, który wprowadza substancje do naszego krwioobiegu, ale może zaproponować dużo innych, które nie tylko sprawią, że nasza cera odżyje, lecz także pozwolą nam się odprężyć. To samo dotyczy manicurzystek. Zadbane paznokcie poprawiają humor każdej kobiecie, warto więc zafundować sobie godzinę przyjemności. Jeśli mamy wątpliwości, czy metody pielęgnacyjne paznokci są dla nas i dziecka bezpieczne, zapytajmy wcześniej o to naszego lekarza, jeśli wyrazi zgodę, również poinformujmy panie w salonie manicure o ciąży. Możemy skorzystać także z różnych form masażu przeznaczonych dla kobiet w ciąży. Dzień w spa cudownie odpręża i pozytywnie nastraja na następne dni. By nie płakać po porodzie przez stan naszej skóry, zadbajmy o nią w trakcie ciąży. Masaże z wykorzystaniem kremów na rozstępy są idealnym sposobem, by zaangażować partnera w dbanie o kobietę w ciąży oraz umacniają więź w związku. Jak widać są różne sposoby na to, by te dziewięć miesięcy minęło bez przykrych niespodzianek. Jeśli nie ma żadnych problemów medycznych, możemy cieszyć się ze swojego stanu.

Zdrowy rozsądek w ciąży

W ciąży, tak jak w każdej innej sytuacji, musimy pamiętać o zdrowym rozsądku. Powinnyśmy dbać o siebie, swoje ciało i samopoczucie, lecz nie możemy popadać w skrajności. Mamy różne zachcianki żywieniowe, lecz raczej nie powinno się im ulegać. Nie jemy za dwoje, lecz dla dwójki. Przyjmowanie wszystkich pokarmów i o każdej porze o której mamy na nie ochotę może skończyć się nadwagą po ciąży. A przecież żadna kobieta nie chce walczyć ze swoją wagą, skoro może poświęcić ten czas na radość z zajmowania się dzieckiem. Ciąża to czas, gdy powinno się zwolnić, ale nie całkowicie rozleniwić. Jeśli mamy nadmiar obowiązków to je ograniczmy, ale jeśli pozwala nam na to nasz stan to nie rezygnujmy ze wszystkich. Możemy przecież wykorzystać ten czas jak najlepiej i zrobić wszystko to, co jest potrzebne, by przygotować się na nowego członka rodziny. Jeśli my będziemy pozytywnie nastawione do okresu ciąży to minie nam on niepostrzeżenie. dzieckoperfekcyjnaty

ciąża, kobieta, kobieta w ciąży, kremy na rozstępy, manicure w ciąży, masaże dla kobiet w ciąży, piękna kobieta, pielęgnacja w ciąży, relaks w ciąży, samopoczucie w ciąży

Dodaj komentarz

Uważasz się za chodzącą perfekcyjną niedoskonałość? My pomożemy Ci to zmienić! Zobacz, jak stać się perfekcyjną panią domu, idealną żoną, wspaniałą mamą i kobietą doskonałą w każdym calu! Poznaj nasz wyjątkowy portal dla kobiet, który stanowi praktyczny poradnik w kwestii zdrowia, mody i urody, jak również spraw związanych z domem, wychowaniem dzieci, organizacją ślubu czy szeroko rozumianymi uczuciami. Niech ten kobiecy portal stanie się dla Ciebie inspiracją w codziennym życiu i pozwoli Ci stać się Panią Perfekcyjną!