Jak zbudować garderobę i zawsze mieć w co się ubrać?

Wiele kobiet zmaga się z problemem polegającym na tym, że nie ma w co się ubrać. Mimo że ubrań w szafie wiele, to jednak nic do niczego nie pasuje, to jest brzydkie, to wyszło z mody… Nie da się ukryć, że problem to niemały, szczególnie gdy mimo ogromnej ilości posiadanych ubrań, brakuje elementów do stworzenia stylizacji na konkretną okazję. Jest na to pewien sposób – by uporządkować swoje rzeczy i tym samym całą garderobę, można skompletować ją od początku, skupiając się na tym, co najbardziej jest nam potrzebne. Jak to zrobić?

Dlaczego tak często nie wiemy, w co się ubrać?

Przyczyn problemu może być kilka. Bywa tak, że danego dnia zwyczajnie nie mamy pomysłu na stylizację i nie wiemy, co chciałybyśmy założyć, mimo że mamy wiele ciekawych ubrań w szafie. W takim wypadku warto postawić na zestaw, który sprawdzi się zawsze, bo klasyka to najlepsze rozwiązanie na sytuacje awaryjne. W codziennej stylizacji zestaw złożony z dżinsów, marynarki i jasnego topu w stylu basic będzie wyglądać doskonale. Bywa także i tak, że trudność w wybraniu odpowiednich ubrań nie wynika z braku pomysłów, a… z braku ubrań, i to pomimo faktu, że niemal wysypują się z szafy. Mogą to jednak być ubrania już o kilka rozmiarów za małe, niemodne, kupione bez przemyślenia i pod wpływem chwili. Taka niespójna kolekcja ubrań może sprawić problem. Jak mu zaradzić?

Początki poszukiwania własnego stylu – porządki w szafie

Być może nie zabrzmi to bardzo odkrywczo, ale w sytuacji, gdy mamy wiele ubrań w których już nie chodzimy, pierwszy krokiem powinno być zrobienie porządków w szafie. Dzięki temu zobaczymy, ile rzeczywiście mamy ubrań i odkryjemy te, o których już zupełnie  zapomniałyśmy. Posegregujmy te, które są już za małe oraz które wyszły z mody dawno temu. Można część z nich sprzedać lub oddać potrzebującym, a tym samym zrobić miejsce na nową, odpowiednio dobraną i przemyślaną garderobę.

Krok kolejny – klasyka zawsze w modzie

Gdy w szafie zrobiło się miejsce na nowe ubrania, należy je wypełnić. Wybierając się na zakupy, warto postawić na klasyczne ubrania, które stworzą bazę naszej garderoby i pozwolą skompletować strój na każdą okazję. Sprawdzą się zatem basici: marynarki, topy, koszule i spodnie w stonowanych kolorach. Do takiej bazy będzie można dobierać potem ciekawe dodatki i akcesoria, które dodadzą stylizacjom charakteru.

Jak się ubrać, czyli zasady kupowania ubrań

Kompletowanie garderoby może być prostym zadaniem, o ile zostanie dokładnie przemyślane. By proces ten usprawnić, warto kierować się kilkoma ważnymi zasadami:
  • Fasony ubrań dobierajmy do sylwetki, a kolory do wyglądu, by wszystko ładnie do siebie pasowało. Warto postawić na jedną linię kolorystyczną lub barwy, które dobre ze sobą współgrają, by łatwiej łączyć wszystkie elementy ze sobą.
  • Wybierajmy ubrania w odpowiednim rozmiarze. Nie można kupować rzeczy kilka rozmiarów mniejszych z myślą, że “mam w planie schudnąć”. Ubrania mają być dobre na nas w tej chwili, w której je kupujemy. Zatem w odpowiednio dobranym stroju nic nie powinno uciskać, marszczyć się ani zbyt opinać.
  • Zwracajmy uwagę na miejsca takie jak guziki koszuli zapinane z przodu, wycięcia przy pachach, biodra oraz krok. Sprawdzajmy, czy nic nie wystaje i zanadto nie uciska.
  • Kupując jakąkolwiek rzecz, zastanówmy się, do czego spośród tego, co już mamy, nowość będzie pasować. Jeśli niczego nie znajdziemy, warto dobrać do nowej bluzki także spodnie lub spódnicę, by nabytek nie leżał w szafie nienoszony z powodu braku pasujących do niego rzeczy.
  • Podczas zakupów nie dajmy ponieść się emocjom. Z obecnych trendów wybierajmy dla siebie tylko to, co nam pasuje, i kupujmy jedną, dwie rzeczy z danej kolekcji. Moda damska szybko się zmienia, nie warto więc inwestować wiele w coś, co za chwilę nie będzie już noszone.
Kilka uniwersalnych zasad pomoże w zbudowaniu garderoby, w której wszystko będzie do siebie pasować i ładnie wyglądać. Dzięki temu unikniemy problemu, w co się ubrać i zawsze będziemy prezentować się wspaniale.

basic, jak się ubrać, klasyczne ubrania, klasyka, moda, moda damska, styl, trendy, w co się ubrać

Dodaj komentarz

Uważasz się za chodzącą perfekcyjną niedoskonałość? My pomożemy Ci to zmienić! Zobacz, jak stać się perfekcyjną panią domu, idealną żoną, wspaniałą mamą i kobietą doskonałą w każdym calu! Poznaj nasz wyjątkowy portal dla kobiet, który stanowi praktyczny poradnik w kwestii zdrowia, mody i urody, jak również spraw związanych z domem, wychowaniem dzieci, organizacją ślubu czy szeroko rozumianymi uczuciami. Niech ten kobiecy portal stanie się dla Ciebie inspiracją w codziennym życiu i pozwoli Ci stać się Panią Perfekcyjną!